Bon Voyage

nar. 5/1998

trakénský valach špičkového původu (poloviční bratr současného nejlepšího světového drezurního koně Totilase)

otec: Gribaldi

(po Kostolany)

matka: Bellevue IX (po Schwedengruss)

 Bon Voyage se k nám dostal v roce 2006 jako 7mi letý hřebec. Měl za sebou krátkou drezurní kariéru s předchozím majitelem, ale bohužel také operaci kolenních kloubů (desmotomie mediálního patelárního vazu na obou zadních nohou) s nepříliš zářivými vyhlídkami na budoucí drezurní kariéru.

Vzhledem k minimální pravděpodobnosti jeho budoucí uchovnitelnosti a jeho poměrně agresivní povaze ve vztahu k ostatním koním byl vykastrován. Ovšem nadále je skálopevně přesvědčen, že je hřebec..

S Filipem pozvolna začali s drezurní přípravou  (s ohledem na Bonbonův zdravotní stav) a v současnosti Bon Voyage ovládá cviky požadované na soutěžní úroveň Grand Prix (piaffe, pasáž, přeskoky každý cvalový skok, piruety…) a jako bonus i klasické drezurní cviky Vysoké španělské školy ve Vídni (levády, pesády, práci v pilárech). Navíc se naučil i několik cirkusových triků jako španělský krok a poklonu, umí také pracovat s garochou a povozil nás i v dámském sedle. 

 Bon Voyage je také obstojným skokanem (ač parkur nikdy netrénoval), a ani 130cm skoky mu nečiní problém. 

  Bon Voyage příliš často nezávodil (průměrně 2 krát ročně), ale účastnil se úrovně ST a T. Bohužel se na jaře 2010 projevily následky operace vazů a začal lehce kulhat, což znamenalo konec závodní drezurní kariéry. V současnosti je trénovan s ohledem na jeho dispozice a možnosti. Bon Voyage proto můžete vidět již jen na občasných vystoupeních či exhibicích. 

 Bon Voyage je pro nás nekonečným zdrojem inspirace a radosti. Jeho komplikovaná, tvrdohlavá, dominantní a švejkovská povaha nás naučila mnohé o koňské duši. Je to kůň velice inteligentní, nezdolně přesvědčený o své dokonalosti a vyžadující obdiv.  Lidi považuje za tvory nedosahující jeho úrovně, a proto nám soustavně dává najevo, jak velká je to pro nás čest, že nám vůbec věnuje svou pozornost.  Ovšem za něco dobrého je ochoten i ke kompromisům. Není lehké si k němu najít cestu, ale výsledek pak rozhodně stojí za námahu. 

 Bon Voyage a jeho výkony můžete sledovat na našem youtube kanálu www.youtube.com/BonVuaz  a nebo ve fotografiích na www.legerete.rajce.net

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Napsat komentář