Klif (Avignon 26)

Slovenský teplokrevník

nar. 18. 9. 1993

o. 3421 Avignon 514 (po Troubadour)

m. 140 Przedswit 15

 Klif byl Filipovi svěřen původně na přechodnou dobu paní Joane Dominovou, pro kterou byl obtížně zvladatelný, ale už u nás zůstal. Na první pohled zaujme svou výškou a také levým okem, na které nevidí. Příčinu neznáme, ale odhadujeme, že jí byl úraz v mládí. S tímto omezením se však naučil zcela přirozeně žít a jezdec ho téměř nepozná.  

 Klif je nesmírně silný a odvážný kůň, což prokazoval v průběhu své military kariéry, kterou s Filipem absolvoval. Jejich největším úspěchem bylo těsně druhé místo na MČR juniorů. Klif miloval zejména krosy, při kterých se zcela neohroženě vrhal vstříc jakýmkoliv profilům, což je vzhledem k tomu, že vidí jen na jedno oko, obdivuhodné. Filip to s ním však neměl zcela lehké, po startu se z Klifa stávala neřízená střela a jezdec byl schopen pouze rámcově určovat směr.

Klif je také jediným koněm, o kterém víme, že nikdy neupadl. Jeho rovnováha je vynikající. Další jeho skvělou vlastností je, že se ničeho nebál. V parkurech jsme nenarazili na jeho horní limit. S Filipem trénovali i drezurně (účastnil se i závodů stupně S a ST), ovšem to Klifa příliš nebavilo, přece jen běžet s větrem o závod a překonávat překážky je jiná káva.. přesto však dobře zvládal a stále zvládá přeskoky, piruety, překroky i pesády. 

 Klifovu sportovní kariéru ukončilo natržení mezikostního svalu během military závodů v roce 2005. Z tohoto zranění se zcela zotavil, přesto jsme jeho návrat do sportu již neriskovali. V současné době je využíván převážně rekreačně a užívá si zaslouženého důchodu a výběhu. I přes jeho velikost a sílu se jedná o velmi jemného a citlivého koně, na kterém může i dítě bez obav skákat přes překážky. Ovšem pokud se před ním objeví dostatečně velký volný prostor, není síla, která by ho zastavila. Je to poklad mezi koňmi a jsme moc rádi, že ho máme.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Napsat komentář