Jdi na obsah Jdi na menu
 


Violina

 Německý jezdecký pony

 nar. 8. 6. 1995

Violina a Štěpán v Litomyšli

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Otec: Vento B

Matka: Vilka

Violka je introvert který nemá příliš v lásce muže. První týdny stála hlavou v rohu boxu, byla velice neklidná, nervózní až hysterická. Neustále se všeho lekala. Postupem času se ale velmi zlepšila, ačkoliv v nitru stále zůstává "rezavou kobylou" :)  Dnes už se  však sama hlásí o dobrůtku i o pomazlení. Má ráda především drbáni za ušima.

viola-crosse.jpg

Je postrachem veterinářů (dát jí intravenózní injekci nebo odebrat krev je nadlidský úkol i pro poměrně početný tým), ale neublíží, tedy alespoň ne záměrně.

Mezi její oblíbené činnosti patří válení se.

viola-parkur.jpg

Violka je citlivá kobylka, která ráda skáče a je obratná i v terénu. Dokáže se otočit na pětníku, díky čemuž se prosazuje při rozeskakování. Potřebuje ale od jezdce určitou dávku jistoty, protože sama moc sebevědomí nemá. Nerada se podsazuje, spíš by se jen tak poflakovala, ale pokud se jezdci podaří ji přesvědčit ukazuje velmi pěkné chody.

 Je velice hodná k dětem. I čtyřleté dítě ji dokáže naklusat a dělat přechody pouze sedem.

 

viola-krose.jpg

Na jaře 2017 si Violku u nás našla její původní majitelka z Rakouska, opět se do ní zamilovala a po zralé úvaze jsme jí dovolili převést ji na důchod zpět do Rakouska, kde Violka žije v krásném prostředí s dobrou péčí. 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 


Přihlášení

Poslední fotografiereklama


Mail listArchiv

Kalendář
<< leden / 2019 >>


Statistiky

Online: 3
Celkem: 601281
Měsíc: 14326
Den: 442