Jdi na obsah Jdi na menu
 


Gallardo

Gallardo

nar. 3/2010

matka: Gira (Slezský norik)

otec: Cortesano XVII (Pura Raza Espanola)

Cortesano XVII

Životní příběh Gallarda se začal odvíjet v hospodě, kde se dva muži dohodli, že připustí chladnokrevnou klisnu andaluským hřebcem. Jak se smluvili, tak se i stalo a v březnu 2010 se narodil Gallardo (původím jménem Gimo).

Gallardo 7/2011

Filipovi se líbil již od narození, mluvil o krásném ryzáčkovi s hezkýma očima s takovým nadšením, že když jsem ho poprvé v dubnu 2011 viděla na vlastní oči, bylo v podstatě rozhodnuto. Jeho majitel ho však prodat nechtěl a tak jsme se na hříbě rozhodli zapomenout.. Ovšem jednoho dne zazvonil telefon a bylo vše jinak.

Jako roční hříbě jsme si ho přivedli v červnu 2011, v neskutečné průtrži mračen. Byl to jeho první velký výlet, do té doby trávil převážnou část svého života zavřený v boxe. Již po jeho příchodu do stáje bylo jasné s kým máme tu čest. Řehtal, hřebčil a vůbec se choval se jako velký temperamentní hřebec a ne jako malé hříbátko. To ho bohužel neopustilo ani v následujících dnech, kdy byl začleňován do stáda. Mnohokrát proběhl, prošel či proskočil ohradníky bez sebemenšího strachu z rány elektřinou. Po několikanásobném zlepšení zabezpečení ohrad a poté, co se dokázal zastádovat, se ho konečně podařilo udržet ve výběhu.

Jeho původní jméno se nám nelíbilo, a proto jsme zapátrali ve španělském slovníku. Zvítězilo jméno Gallardo ("gajardo"), což znamená silný, odvážný, urostlý a  krásný, protože přesně takový je. Ve stáji díky svému neohroženému chování dostal přiléhavou přezdívku Nebojsa.

Gallardo 7/2011

Gallardo je stále ještě ve vývinu, ač s růstem do výšky se příliš neobtěžoval. Z ryzáčka se nám postupem času stává šedivec s bílými puntíčky a dále rychle vybělává. Jeho povaha se zdá být poměrně vyrovnaná, ale přesto kombinující chladnokrevný klid a rozvahu a ohnivý španělský temperament. Gallardo se nebojí, neleká a téměř se nedá vyděsit. Situace, které u normálních koní vedou ke strachu či ke zděšení, u něj vyvolávají především zvědavost a touhu prozkoumat. Vypadá to, že z něj vyroste správný válečný kůň.

Gallardo, řečený Jarinek či Jarý (dříve hřibátek) je od přírody obdařen značnou dávkou selského rozumu, mazanosti, špekulanství, švejkovství a strategického myšlení. Velmi rychle si umí spočítat, jaké chování je pro něj nejvýhodnější, s kým být za dobře a kdy se tvářit nenápadně, aby dosáhl toho, co chce. Je však velmi komunikativní, ochotný, přátelský, spolupracující a nadšený pro nové věci.

1.jpg


Od malička disponuje značnou silou a má vynikající přirozenou rovnováhu. A to nejen fyzickou, ale i psychickou. Nic ho nevyvede z míry, setrvává ve svém bohorovném klidu a i když se dokáže pořádně rozčílit, během okamžiku je zase ledově klidný. Rád se dopustí nějaké menší zákeřnosti či vtípku, ale ze své podstaty je velice hodný, charakterní a má rád lidi. 

Od jara 2013 jsme pomalu začali s jezdeckým výcvikem a zatím jsme stále ve fázi euforického nadšení z jeho ochotného přístupu, rychlosti s jakou se učí i z jeho dobromyslného charakteru, kterému však nechybí zdravý (a někdy dravý) temperament. Vzhledem k raketovému nástupu a intenzitě jeho hřebčení jsme Gallardovi k jeho 4. narozeninám nadělili kastraci a všem se nám ulevilo. :)

 10301595_682744788464952_7967670187712840815_n.jpg

Díky svému výjimečnému charakteru (a snad i dobré výchově ;) Gallardo již od svých 4 let působí i pedagogicky a je perfektním kolegou při vzdělávání jezdců. Jeho největší devízou jako koně-učitele je spolehlivost, ochota spolupracovat a důslednost, s jakou trvá na přesném provedení cviku. 

Gallardův příběh a jeho pokroky můžete sledovat v rámci Gallardova deníku zde na stránkách

www.nechsenest.cz/clanky/gallarduv-denik/

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hanka - Gimo

Mě se tedy osobně více líbí jeho původní jméno - Gimo ;)

Helča - Povedená aktualizace

Úžasný článek, moc jsem se při čtení zasmála.
Díky - právě to jsem teď potřebovala.. :)
Tak ať Vám roste podle Filipa představ ;-)

Helena E. - Blahopreji ke koupi

Ahoj - podle fotek je zrejme, proc vas konik uchvatil a jsem za nej moc rada, ze se dostal vcas do skvelych rukou.. Preji at vam pekne roste a dela jen radost (a trochu lumparen, to je jasny..)

K+F - Re: Blahopreji ke koupi

Děkujeme :)))

 


Přihlášení

Poslední fotografiereklama


Mail listArchiv

Kalendář
<< leden / 2019 >>


Statistiky

Online: 7
Celkem: 601281
Měsíc: 14328
Den: 445