fbpx
Jezdecký koučink
5 Bře, 2020 |

Dobrý jezdec, by měl jezdit především hlavou a srdcem, tedy měl by o koni a s koněm přemýšlet a koně cítit. Správná jezdecká technika je nepochybně rovněž důležitá, ale bez porozumění koňské duši a schopnosti plně cítit nejjemnější pohyby či reakce koně je jezdectví jen mechanickou činností a nikoliv uměním.

Jezdecký koučink je metodou, která Vás naučí přemýšlet o koňské duši, porozumět reakcím koně, stádovému chování, fyziologii a psychologii koně tak, abyste se stali efektivnějším, citlivějším a lepším jezdcem. Koučink se zaměřuje na Vás jako na jezdce, ale taktéž jako na jedinečnou osobnost. Společně se pokusíme odhalit příčinu Vašich (nejen) jezdeckých potíží či komunikačních bariér, které stojí mezi Vámi a Vaším koněm, a budeme hledat cestu k Vašemu vzájemnému porozumění, hluboké důvěře a pevnému přátelství.

Jaký je rozdíl mezi koučinkem a tréninkem?

Koučink, na rozdíl od tréninku je založen na vzájemném dialogu, Kouč pokládá otázky a vede koučovaného k zamyšlení a vlastnímu zhodnocení situace, motivuje ho k lepším výkonům a efektivitě. Kouč nevydává jednoduché pokyny a nesnaží se prosadit svou pravdu. Jeho hlavním úkolem je pomoci koučovanému rozšířit obzory, naučit ho o jezdectví přemýšlet jinak, než byl doposud zvyklý, pomoci mu zvýšit sebevědomí, naučit se dívat na sebe i koně v novém světle a najít cestu ke koňské duši.

Jak jezdecký koučink vypadá v praxi?

Koučink probíhá buď formou osobního setkání nebo Skype konverzace. Při koučinku se budeme zaměřovat na Vaše silné a slabé jezdecké, ale i osobnostní stránky, společně najdeme cestu jak překonávat Vaše potíže a jak posílit Vaši (nejen) jezdeckou osobnost, budeme pracovat na budování Vaší motivace a pozitivního přístupu (nejen) k jezdectví. Můžeme společně analyzovat fotky a videa z Vaší práce s koněm, případně se sejít přímo ve Vaší stáji a společně hledat odpovědi na Vaše otázky. Kouč a koučovaný fungují jako tým, nikoliv jak učitel a žák. Úkolem kouče není přednášet či poučovat, naopak – kouč především naslouchá a ptá se tak, aby koučovaný našel odpovědi na své otázky sám v sobě.

Pro koho je jezdecký koučink?

Jezdecký koučink slouží jezdcům všech úrovní, od úplných začátečníků až po zkušené jezdce, a to všech jezdeckých disciplín. Můžeme společně hovořit o všem, co máte na srdci, ať se jedná o Vaše pocity, obavy, ztracenou motivaci či pocit bloudění v kruzích a nebo jen dále pozitivně rozvíjet Vaši jezdeckou osobnost. Z hlediska výcviku koně Vám mohu být nápomocna zejména při drezurní práci (od základů až po Grand Prix úroveň), práci s mladými koňmi, trick trainingu, ježdění bez sedel a udidel, případně bez uždění, ale taktéž při učení se přirozené komunikaci (natural horsemanship), která by měla být základem všech jezdeckých oborů.

Koučink je zcela důvěrný.

V případě zájmu o koučink mě kontaktuje na mailu kristyna@nechsenest.cz či přes z FB zprávy

Koučinkovou lekci online si můžete zakoupit ZDE PŘES ESHOP