O nás

Příběh projektu Nechsenést si přečtěte

ZDE

Ráda bych se vám představila

Moje jméno je Kristýna Šmídová. Na koních jsem se vozila již od malička, ovšem se skutečnou drezurní prací jsem se seznámila až když jsem začala trénovat u Vlastislava Šandy a jezdit na koních Filipa Kološe, což bylo přibližně v roce 2002 (ach ta paměť), kdy jsem s hrůzou zjistila, že existuje něco jako jezdecká kultura a že o ní nevím vůbec nic. Díky Filipovi jsem nalezla zcela nový přístup ke koním a k jejich duším a také začala pronikat do tajů a magie klasické drezury. V roce 2010 vznikl projekt Nechsenest.cz, jehož cílem je inspirovat jezdce a milovníky koní k cestě jemnosti, ohleduplnosti a také návratu k sobě. Protože cesta do srdce koně vede přes naše vlastní srdce.

V roce 2011 jsem shodou náhod či řízením osudu našla jsou spřízněnou duši v tehdy ročním kříženci slezské noričky a andaluského hřebce, kterého jsem pojmenovala Gallardo. Od té doby je mým průvodcem a strážným andělem, ať už jde o taje jezdeckého umění nebo výpravy do nitra duše a ještě dál.

Na mateřské dovolené jsem napsala jsem knihu Jak se stát lepším jezdcem, která se zabývá vlivem osobnosti jezdce na jeho spolupráci s koněm a jezdcům poskytuje návod na to, jak jezdit “hlavou.” Jsem také autorkou Anglicko-českého slovníku jezdeckých pojmů a v rámci Edice Podkova nakladatelství Computer media se podílím na výběru a vydávání kvalitních překladů těch nejlepších knih o koních.  

V roce 2022 se zrodil můj další projekt Equikurzy.cz, což je platforma, na které najdete spoustu skvělých online a offline kurzů o koních. Cílem Equikurzů je vzdělávat jezdce, aby se jejich koním lépe žilo.

Na jaře 2022 se do našeho stáda přidal tříletý kladrubský valach Sacramoso Fantastica IV-38 z chovu JS Maneo, aby mi převrátil život vzůru nohama a nekompromisně mě nasměroval do zcela nových sfér. 

Zcela mě uchvátila práce s energiemi, aktivně pracuji se reiki a healingem (energetickým léčením) především koní, ale i psů, lidí a dalších tvorů. 🙂 Mám to velké štěstí, že mou mentorkou je přímo světově proslulá léčitelka zvířat Margrit Coates.

S mými koňmi se věnujeme také terapiím (Equine assisted therapy). Více o všech mých kurzech a terapiích naleznete na https://www.nechsenest.cz/kurzy-a-terapie