Kurzy, workshopy a terapie

KURZY A WORKSHOPY

TERAPIE S POMOCÍ KONÍ

PRÁCE S ENERGIEMI, HEALING

Kurzy a workshopy

Inspirujte se filosofií Nech se nést! Na platformě Equikurzy.cz najdete mnoho skvělých kurzů pro milovníky koní. Z “dílny” projektu Nech se nést jsem pro vás přichystala následující:

✔ Nech se nést světem koní

Studijní program pro všechny milovníky klasické drezury, ježdění bez udidla a ve volnosti a pro ty, co se chtějí naučit koně vnímat tělem, srdcem, mozkem i duší. Jde o otevřený kurz, kam každý týden přibývají nové studijní materiály, vás provede světem klasické drezury, ježděním bez udidla, prácí ze země, lonžováním, managementem koní, teorii drezury, vztahem s koněm a komunikací s ním, mindfulness a mnoha dalšími oblastmi. To vše s maximálním ohledem na zdraví a psychickou pohodu koně.

Ke kurzu: https://equikurzy.cz/kurzy/nech-se-nest-svetem-koni 

✔ Meditace (nejen) pro jezdce

E-book Meditace (nejen) s koňmi pro začátečníky

Na začátku byl e-book Meditace (nejen) s koňmi pro začátečníky. Když jsem ho psala, absolutně jsem si neuměla představit, jak obrovský zájem o něj bude a ke kolika lidem se dostane! Meditační e-book je spíše návodem či příručkou, díky které si na základě praktických cvičení vyzkoušíte, jaké je vyrazit na cestu do vlastního nitra. Naučíte se vidět, vnímat, cítit a prožívat věci s otevřenou myslí a otevřeným srdcem. Aktivujete svou intuici a dostanete se na úroveň, ve které jste připraveni komunikovat s koňmi, ale i ostaními živými tvory. Ohlasy na e-book byly tak silné, že jsem začala pořádat i Meditační workshopy.

Workshop Meditace (nejen) pro jezdce

Možná se naučíte meditovat, možná se naučíte poslouchat svůj vnitřní hlas a možná se vám život obrátí vzhůru nohama.Tak zní moto workshopů Meditace (nejen) pro jezdce..Workshop se zaměřuje na praktické meditační techniky, díky kterým, budete-li skutečně chtít, budete schopni:

 • naučit se koně opravdu vnímat, protože začnete vnímat sebe,
 • vrátit se k sobě a cíleně odbourávat škodlivé vzorce, které vás svazují,
 • vědomě pracovat s emocemi,
 • otevřít si cestu k intuici a znovu se jí naučit naslouchat,
 • zvládnout relaxační techniky, se kterými budete lépe zvládat strach, úzkosti a paniku,
 • používat meditaci jako nástroj, který vám pomůže v každodenním životě,
 • nastolit v sobě harmonii a  udržovat ji.

Workshopy jsou pořádány naživo v podzimních a zimních měsících. Možná se dočkají i on-line podoby, uvidíme.

✔ Mindful leader

Zážitkový seberozvojový program v luxusní jezdecké stáji, kde o komunikaci, mindfulness, leadershipu, relaxaci a hlavně sami o sobě zjistíte víc, než byste čekali. V teorii a praxi se dozvíte o specificích komunikace mezi koňmi a mezi koňmi a lidmi. Zejména si ale objasníme, proč je užitečné přenést tuto formu komunikace do praxe i v každodenním životě. Nové poznatky si budete moci vyzkoušet přímo s koňmi, během praktických lekcí.

Seznámíte se se starokladrubskými koňmi – ušlechtilým a jedinečným plemenem, které je právem považováno za český národní klenot. Patří k nejstarším a nejvzácnějším koním světa. Kurz se uskuteční přímo ve špičkové chovné stáji černých kladrubských perel JS Maneo.

Více o kurzu se dozvíte zde: https://equikurzy.cz/kurzy/mindful-leader

✔ Restart pro víly

Dvoudenní retreat s jediným cílem: vrátit se zpět k sobě, do svého těla a vykročit směrem k novému životu v souladu. Jedinečný retreat pro ženy (nejen) o ženských energiích s Kristýnou Šmídovou a tanečně pohybovou terapeutkou Markétou Hermannovou, ve kterém se na pohádkově krásném místě se dotkneme energií. Ve společných aktivitách vás provedeme relaxací, uvolněním těla i mysli, napojením se na sebe, uvědoměním si vlastního těla. Budeme mířit k vaší podstatě, abychom vám pomohly najít vnitřní sílu, která vám pomůže převzít za sebe odpovědnost a uskutečnit vaše sny. Půjdeme do hloubky, budeme pracovat s energiemi svými, přírodními i koňskými. 

Co vás čeká?

 • relaxace a hluboké uvolnění pomocí příjemných meditací
 • tanečně pohybová terapie
 • individuální energetický healing s Kristýnou a individuální terapeutický rozhovor s Markétou
 • wellness – bazén, sauna, vířivka a dobré jídlo
 • úvod do práce s energiemi, práce s relaxací a energiemi v přítomnosti koní
 • naladění se na intuici a komunikaci s koňmi
 • hry s technikami mindfulness – všímavosti

Více informací, termíny a přihlášky naleznete na https://equikurzy.cz/kurzy/restart-pro-vily

Terapie s pomocí koní

Že koně léčí, víme již dávno. Ale na kolika úrovních dokáží léčit a pomáhat, to nesměle odhalujeme až nyní. Terapie s pomocí koní neboli Equine assisted therapy může mít mnoho podob. Koně nás neposuzují, nehodnotí, nezajímá je, jak se v životě prezentujeme. Jsou plně v přítomnosti, cítí naši energii, vidí do nás hlouběji, než si vůbec umíme představit. Přicházejí k nám s nezištnou nabídkou pomoci a podpory, dokáží upozorňovat na nevyřešená traumata a rozpouštět je, umí uklidnit, utěšit, podpořit. Každému člověku vždy věnují to, co v danou chvíli nejvíce potřebuje. Ačkoliv jejich záměry někdy na první pohled mohou být matoucí či překvapivé, vždy přesně vědí, co a proč dělají.

Pokud vám někdo tvrdil, že koně nemluví, mýlil se.

Jak terapie probíhá

Nejčastěji pracujeme s mými dvěma koňmi, kteří neustále prokazují neuvěřitelné terapeutické vlohy. Pracují dokonale, týmově a mou rolí je být pouze průvodcem a koním nepřekážet. Pokud celý proces velmi zjednoduším, v podstatě citlivě vstoupíme do prostoru, který je plně pod vlivem koňské energie, a dál se necháváme koňmi vést. S každým člověkem pracují jinak, nejsou trénovaní na určité postupy. Tím by kouzlo zmizelo.

S koňmi pracujeme pouze ze země, ve volnosti. Mohou přijít i odejít, kdykoliv se jim zachce.

Pro koho je terapie vhodná

Terapii si užívají lidé od koní i ti, co s koňmi nemají vůbec žádnou zkušenost. Klienti po terapii nejčastěji hovoří o pocitu velké úlevy, uvolnění, otevření nového úhlu pohledu či vnímání zcela nových pocitů. Nelze dopředu garantovat žádný výsledek, vždy záleží na koních a jejich vizi toho, co je pro každého člověka v tu chvíli nejlepší.

Terapie s pomocí koní nenahrazuje odbornou lékařskou péči. Svůj zdravotní/psychický stav vždy konzultujte s odborníky.  

Praktické info

Terapie probíhají ve Valticích (Jihomoravský kraj). Cena terapie je 2000 Kč. Doba terapie obvykle 1,5-2 hodiny, nelze předem přesně určit. 🙂 Pro domluvení terapie pište na kristyna@nechsenest.cz

Práce s energiemi, healing

Healing je slovo, jehož ekvivalent nám v češtině bohužel chybí. Můžeme ho chápat jako léčení energií, a to na úrovni fyzické, psychické i duchovní. Léčitel nepracuje se svou energií, ale je napojen na energii zdroje, vesmíru, přírody, podstaty či Boha – vyberte si sami dle vlastní víry. Koně, i zvířata obecně, energie silně vnímají a umí s nimi pracovat. Nicméně i jim se často stává, zejména vlivem lidského managementu, že potřebují pomoci vnitřní energii harmonizovat, uvést do souladu. Právě k tomu slouží healing. A nejlepší na tom je, že se s ním můžeme naučit pracovat všichni. 

✔ Healing / energetické léčení

Zajímáte-li se o práci s energiemi a energetické léčení, určitě doporučuji začít knihou Léčení koní od Margrit Coates, kde je celá procedura jasně a návodně vysvětlena. 

V současnosti mám tu čest pronikat do světa energií. Využívám techniky, které mě naučila/učí přímo Margrit Coates, ale pohrávám si i s reiki a vlastními koncepty. Momentálně se nacházím ve fázi poznávání a zkoumání, proto healing provádím zdarma, pouze s příspěvkem na dopravu. Pokud máte zájem o healing pro svého koně, psa, kočku, jiné zvíře či pro vás, zapište se prosím do formuláře ZDE, na jehož základě budu vymýšlet trasy.

✔ Indviduální konzultace a kurzy 

Práce s energiemi vyžadují velmi individuální přístup. Upřednostňuji proto osobní konzultace pro 1-2 osoby, případně kurzy pro úzkou skupinku stejně naladěných lidí. 

Pro možnost individuální konzultace mě prosím kontaktujte na e-mailu kristyna@nechsenest.cz.

Aktulání nabídku kurzů pro práci s energiemi zde budu průběžně aktualizovat. 

Víkendový retreat “K energii koně” – EkoFarma Jalový dvůr, plán konání jaro 2024, bude upřesněno