Kurzy, workshopy a terapie

KURZY A WORKSHOPY

TERAPIE S POMOCÍ KONÍ

PRÁCE S ENERGIEMI, HEALING

Kurzy a workshopy

✔ Nech se nést světem koní

Studijní program pro všechny milovníky klasické drezury, ježdění bez udidla a ve volnosti a pro ty, co se chtějí naučit koně vnímat tělem, srdcem, mozkem i duší. Jde o otevřený kurz, kam každý týden přibývají nové studijní materiály. Provede vás světem klasické drezury, ježděním bez udidla, prácí ze země, lonžováním, managementem koní, teorii drezury, vztahem s koněm a komunikací s ním, mindfulness a mnoha dalšími oblastmi. To vše s maximálním ohledem na zdraví a psychickou pohodu koně.

Ke kurzu: https://equikurzy.cz/kurzy/nech-se-nest-svetem-koni 

✔ Meditace (nejen) pro jezdce

E-book Meditace (nejen) s koňmi pro začátečníky

Na začátku byl e-book Meditace (nejen) s koňmi pro začátečníky. Když jsem ho psala, absolutně jsem si neuměla představit, jak obrovský zájem o něj bude a ke kolika lidem se dostane! Meditační e-book je spíše návodem či příručkou, díky které si na základě praktických cvičení vyzkoušíte, jaké je vyrazit na cestu do vlastního nitra. Naučíte se vidět, vnímat, cítit a prožívat věci s otevřenou myslí a otevřeným srdcem. Aktivujete svou intuici a dostanete se na úroveň, ve které jste připraveni komunikovat s koňmi, ale i ostaními živými tvory. Ohlasy na e-book byly tak silné, že jsem začala pořádat i Meditační workshopy.

Workshop Meditace (nejen) pro jezdce

Možná se naučíte meditovat, možná se naučíte poslouchat svůj vnitřní hlas a možná se vám život obrátí vzhůru nohama.Tak zní moto workshopů Meditace (nejen) pro jezdce..Workshop se zaměřuje na praktické meditační techniky, díky kterým, budete-li skutečně chtít, budete schopni:

 • naučit se koně opravdu vnímat, protože začnete vnímat sebe,
 • vrátit se k sobě a cíleně odbourávat škodlivé vzorce, které vás svazují,
 • vědomě pracovat s emocemi,
 • otevřít si cestu k intuici a znovu se jí naučit naslouchat,
 • zvládnout relaxační techniky, se kterými budete lépe zvládat strach, úzkosti a paniku,
 • používat meditaci jako nástroj, který vám pomůže v každodenním životě,
 • nastolit v sobě harmonii a  udržovat ji.

Workshopy jsou pořádány naživo v podzimních a zimních měsících. Možná se dočkají i on-line podoby, uvidíme.

✔ Workshop Relaxace pro koně a s koňmi

Je na čase se vydat za vámi a vašimi koňmi. Nabízím cca 5 hodinový program pro vás a vaše koníky ve vaší stáji. Základním motivem programu bude relaxace. Jak uvolnit sebe, jak uvolnit koně, jak uvolnit koně přes sebe a jak se nechat uvolnit koněm. Ukážeme si healing (energetické léčení) a pokusíme se zvýšit vaši vnímavost k energiím vlastním i koňským.

Společný čas našlapaný teorií a praxí strávíme v malé skupince. Počet koní nemusí odpovídat počtu osob. Každý výjezd bude vám na míru, podle vašich potřeb. Na koních se bude jezdit jen výjimečně, budeme se věnovat těm opravdu důležitým aspektům SPOLUpráce s koněm: vzájemné komunikaci, napojení, vyladění energií, hluboké autentičnosti.

Dostanete ode mě praktické nástroje a cvičení, včetně plného know-how, nic si nenechám pro sebe. Nepotřebuji vás lákat na pokračování, potřebuji, aby jezdci začali své koně vnímat. Jen tak můžeme dosáhnout změny, které jezdectví a horsemanship tak potřebuje.

Více informací + ceník na RELAXACE PRO KONĚ A S KOŇMI

Zájemci pište na kristyna@nechsenest.cz nebo mě kontaktujte přes mé sociální sítě.

✔ Restart pro víly

Dvoudenní retreat s jediným cílem: vrátit se zpět k sobě, do svého těla a vykročit směrem k novému životu v souladu. Jedinečný retreat pro ženy (nejen) o ženských energiích s Kristýnou Šmídovou a tanečně pohybovou terapeutkou Markétou Hermannovou, ve kterém se na pohádkově krásném místě se dotkneme energií. Ve společných aktivitách vás provedeme relaxací, uvolněním těla i mysli, napojením se na sebe, uvědoměním si vlastního těla. Budeme mířit k vaší podstatě, abychom vám pomohly najít vnitřní sílu, která vám pomůže převzít za sebe odpovědnost a uskutečnit vaše sny. Půjdeme do hloubky, budeme pracovat s energiemi svými, přírodními i koňskými. 

Co vás čeká?

 • relaxace a hluboké uvolnění pomocí příjemných meditací
 • tanečně pohybová terapie
 • individuální energetický healing s Kristýnou a individuální terapeutický rozhovor s Markétou
 • wellness – bazén, sauna, vířivka a dobré jídlo
 • úvod do práce s energiemi, práce s relaxací a energiemi v přítomnosti koní
 • naladění se na intuici a komunikaci s koňmi
 • hry s technikami mindfulness – všímavosti

Více informací, termíny a přihlášky naleznete na https://equikurzy.cz/kurzy/restart-pro-vily

✔ Mindful leader

Zážitkový seberozvojový program v luxusní jezdecké stáji, kde o komunikaci, mindfulness, leadershipu, relaxaci a hlavně sami o sobě zjistíte víc, než byste čekali. V teorii a praxi se dozvíte o specificích komunikace mezi koňmi a mezi koňmi a lidmi. Zejména si ale objasníme, proč je užitečné přenést tuto formu komunikace do praxe i v každodenním životě. Nové poznatky si budete moci vyzkoušet přímo s koňmi, během praktických lekcí.

Seznámíte se se starokladrubskými koňmi – ušlechtilým a jedinečným plemenem, které je právem považováno za český národní klenot. Patří k nejstarším a nejvzácnějším koním světa. Kurz se uskuteční přímo ve špičkové chovné stáji černých kladrubských perel JS Maneo.

Více o kurzu se dozvíte zde: https://equikurzy.cz/kurzy/mindful-leader

✔ Komentovaný drezurní trénink v duchu Nech se nést

Drezura jako umění spolupráce

Přijďte se inspirovat drezurním trénikem, který v sobě spojuje klasickou drezuru, snahu o maximální uvolnění koně, spolupráci v duchu jemnosti a lehkosti a důraz na práci, která co nejvíce rozvíjí potenciál koně a co nejméně poškozuje jeho fyzickou stránku.

Trénink, kde emoce obou stran jsou důležitější než výkon a ze kterého kůň vždy odchází spokojen.

Více informací, termíny a přihlášky naleznete na https://equikurzy.cz/kurzy/komentovany-drezurni-trenink-v-duchu-nech-se-nest/

Terapie s pomocí koní

Že koně léčí, víme již dávno. Ale na kolika úrovních dokáží léčit a pomáhat, to nesměle odhalujeme až nyní. Terapie s pomocí koní neboli Equine assisted therapy může mít mnoho podob. Koně nás neposuzují, nehodnotí, nezajímá je, jak se v životě prezentujeme. Jsou plně v přítomnosti, cítí naši energii, vidí do nás hlouběji, než si vůbec umíme představit. Přicházejí k nám s nezištnou nabídkou pomoci a podpory, dokáží upozorňovat na nevyřešená traumata a rozpouštět je, umí uklidnit, utěšit, podpořit. Každému člověku vždy věnují to, co v danou chvíli nejvíce potřebuje. Ačkoliv jejich záměry někdy na první pohled mohou být matoucí či překvapivé, vždy přesně vědí, co a proč dělají.

Pokud vám někdo tvrdil, že koně nemluví, mýlil se.

Jak terapie probíhá

Nejčastěji pracujeme s mými dvěma koňmi, kteří neustále prokazují neuvěřitelné terapeutické vlohy. Pracují dokonale, týmově a mou rolí je být pouze průvodcem a koním nepřekážet. Pokud celý proces velmi zjednoduším, v podstatě citlivě vstoupíme do prostoru, který je plně pod vlivem koňské energie, a dál se necháváme koňmi vést. S každým člověkem pracují jinak, nejsou trénovaní na určité postupy. Tím by kouzlo zmizelo.

S koňmi pracujeme pouze ze země, ve volnosti. Mohou přijít i odejít, kdykoliv se jim zachce.

Pro koho je terapie vhodná

Terapii si užívají lidé od koní i ti, co s koňmi nemají vůbec žádnou zkušenost. Klienti po terapii nejčastěji hovoří o pocitu velké úlevy, uvolnění, otevření nového úhlu pohledu či vnímání zcela nových pocitů. Nelze dopředu garantovat žádný výsledek, vždy záleží na koních a jejich vizi toho, co je pro každého člověka v tu chvíli nejlepší.

Terapie s pomocí koní nenahrazuje odbornou lékařskou péči. Svůj zdravotní/psychický stav vždy konzultujte s odborníky.  

Praktické info

Terapie probíhají ve Valticích (Jihomoravský kraj). Cena terapie je 2000 Kč. Doba terapie obvykle 1,5-2 hodiny, nelze předem přesně určit. 🙂 Pro domluvení terapie pište na kristyna@nechsenest.cz

Práce s energiemi, healing

Healing je slovo, jehož ekvivalent nám v češtině bohužel chybí. Můžeme ho chápat jako léčení energií, a to na úrovni fyzické, psychické i duchovní. Léčitel nepracuje se svou energií, ale je napojen na energii zdroje, vesmíru, přírody, podstaty či Boha – vyberte si sami dle vlastní víry. Koně, i zvířata obecně, energie silně vnímají a umí s nimi pracovat. Nicméně i jim se často stává, zejména vlivem lidského managementu, že potřebují pomoci vnitřní energii harmonizovat, uvést do souladu. Právě k tomu slouží healing. A nejlepší na tom je, že se s ním můžeme naučit pracovat všichni.

✔ Healing / energetické léčení

Zajímáte-li se o práci s energiemi a energetické léčení, určitě doporučuji začít knihou Léčení koní od Margrit Coates, kde je celá procedura jasně a návodně vysvětlena.

Pokud máte zájem o healing pro svého koně, psa, kočku, jiné zvíře či pro vás, zapište se prosím do formuláře ZDE, na jehož základě budu vymýšlet trasy.

✔ Indviduální konzultace a kurzy

Práce s energiemi vyžadují velmi individuální přístup. Upřednostňuji proto osobní konzultace pro 1-2 osoby, případně kurzy pro úzkou skupinku stejně naladěných lidí.

Pro možnost individuální konzultace mě prosím kontaktujte na e-mailu kristyna@nechsenest.cz.

Aktulání nabídku kurzů pro práci s energiemi zde budu průběžně aktualizovat.

Víkendový retreat “K energii koně” – EkoFarma Jalový dvůr, červen 2024