Kurzy, workshopy a terapie

Terapie s pomocí koní

Že koně léčí, víme již dávno. Ale na kolika úrovních dokáží léčit a pomáhat, to nesměle odhalujeme až nyní. Terapie s pomocí koní neboli Equine assisted therapy může mít mnoho podob. Koně nás neposuzují, nehodnotí, nezajímá je, jak se v životě prezentujeme. Jsou plně v přítomnosti, cítí naši energii, vidí do nás hlouběji, než si vůbec umíme představit. Přicházejí k nám s nezištnou nabídkou pomoci a podpory, dokáží upozorňovat na nevyřešená traumata a rozpouštět je, umí uklidnit, utěšit, podpořit. Každému člověku vždy věnují to, co v danou chvíli nejvíce potřebuje. Ačkoliv jejich záměry někdy na první pohled mohou být matoucí či překvapivé, vždy přesně vědí, co a proč dělají.

Pokud vám někdo tvrdil, že koně nemluví, mýlil se.

Jak terapie probíhá

Nejčastěji pracujeme s mými dvěma koňmi, kteří neustále prokazují neuvěřitelné terapeutické vlohy. Pracují dokonale, týmově a mou rolí je být pouze průvodcem a koním nepřekážet. Pokud celý proces velmi zjednoduším, v podstatě citlivě vstoupíme do prostoru, který je plně pod vlivem koňské energie, a dál se necháváme koňmi vést. S každým člověkem pracují jinak, nejsou trénovaní na určité postupy. Tím by kouzlo zmizelo.

S koňmi pracujeme pouze ze země, ve volnosti. Mohou přijít i odejít, kdykoliv se jim zachce.

Pro koho je terapie vhodná

Terapii si užívají lidé od koní i ti, co s koňmi nemají vůbec žádnou zkušenost. Klienti po terapii nejčastěji hovoří o pocitu velké úlevy, uvolnění, otevření nového úhlu pohledu či vnímání zcela nových pocitů. Nelze dopředu garantovat žádný výsledek, vždy záleží na koních a jejich vizi toho, co je pro každého člověka v tu chvíli nejlepší.

Terapie s pomocí koní nenahrazuje odbornou lékařskou péči. Svůj zdravotní/psychický stav vždy konzultujte s odborníky.  

Praktické info

Terapie probíhají ve Valticích (Jihomoravský kraj). Cena terapie je 2000 Kč. Doba terapie obvykle 1-2 hodiny, nelze předem přesně určit. 🙂 Pro domluvení terapie pište na kristyna@nechsenest.cz

Kurzy a workshopy

Inspirujte se filosofií Nech se nést! Na platformě Equikurzy.cz najdete mnoho skvělých kurzů pro milovníky koní. Z “dílny” projektu Nech se nést jsem pro vás přichystala následující:

✔ Nech se nést světem koní

Studijní program pro všechny milovníky klasické drezury, ježdění bez udidla a ve volnosti a pro ty, co se chtějí naučit koně vnímat tělem, srdcem, mozkem i duší. Jde o otevřený kurz, kam každý týden přibývají nové studijní materiály, vás provede světem klasické drezury, ježděním bez udidla, prácí ze země, lonžováním, managementem koní, teorii drezury, vztahem s koněm a komunikací s ním, mindfulness a mnoha dalšími oblastmi. To vše s maximálním ohledem na zdraví a psychickou pohodu koně.

Ke kurzu: https://equikurzy.cz/kurzy/nech-se-nest-svetem-koni/ 

✔ Meditace (nejen) pro jezdce

E-book Meditace (nejen) s koňmi pro začátečníky

Na začátku byl e-book Meditace (nejen) s koňmi pro začátečníky. Když jsem ho psala, absolutně jsem si neuměla představit, jak obrovský zájem o něj bude a ke kolika lidem se dostane! Meditační e-book je spíše návodem či příručkou, díky které si na základě praktických cvičení vyzkoušíte, jaké je vyrazit na cestu do vlastního nitra. Naučíte se vidět, vnímat, cítit a prožívat věci s otevřenou myslí a otevřeným srdcem. Aktivujete svou intuici a dostanete se na úroveň, ve které jste připraveni komunikovat s koňmi, ale i ostaními živými tvory. Ohlasy na e-book byly tak silné, že jsem začala pořádat i Meditační workshopy.

Workshop Meditace (nejen) pro jezdce

Možná se naučíte meditovat, možná se naučíte poslouchat svůj vnitřní hlas a možná se vám život obrátí vzhůru nohama.Tak zní moto workshopů Meditace (nejen) pro jezdce..Workshop se zaměřuje na praktické meditační techniky, díky kterým, budete-li skutečně chtít, budete schopni:

  • naučit se koně opravdu vnímat, protože začnete vnímat sebe,
  • vrátit se k sobě a cíleně odbourávat škodlivé vzorce, které vás svazují,
  • vědomě pracovat s emocemi,
  • otevřít si cestu k intuici a znovu se jí naučit naslouchat,
  • zvládnout relaxační techniky, se kterými budete lépe zvládat strach, úzkosti a paniku,
  • používat meditaci jako nástroj, který vám pomůže v každodenním životě,
  • nastolit v sobě harmonii a  udržovat ji.

Workshopy jsou pořádány naživo v podzimních a zimních měsících. Možná se dočkají i on-line podoby, uvidíme.

✔ Mindful leader

Zážitkový seberozvojový program v luxusní jezdecké stáji, kde o komunikaci, mindfulness, leadershipu, relaxaci a hlavně sami o sobě zjistíte víc, než byste čekali. V teorii a praxi se dozvíte o specificích komunikace mezi koňmi a mezi koňmi a lidmi. Zejména si ale objasníme, proč je užitečné přenést tuto formu komunikace do praxe i v každodenním životě. Nové poznatky si budete moci vyzkoušet přímo s koňmi, během praktických lekcí.

Seznámíte se se starokladrubskými koňmi – ušlechtilým a jedinečným plemenem, které je právem považováno za český národní klenot. Patří k nejstarším a nejvzácnějším koním světa. Kurz se uskuteční přímo ve špičkové chovné stáji černých kladrubských perel JS Maneo.

Více o kurzu se dozvíte zde: https://equikurzy.cz/kurzy/mindful-leader/