Bon Voyage
29 Úno, 2020 |

Nar. 5/1998

Trakénský valach špičkového původu (poloviční bratr známe drezurní hvězdy Totilase)

Otec: Gribaldi

po Kostolany

Matka: Bellevue IX (po Schwedengruss)

Bon Voyage se k nám dostal v roce 2006 jako 7mi letý hřebec. Měl za sebou krátkou drezurní kariéru s předchozím majitelem, ale bohužel také operaci kolenních kloubů (desmotomie mediálního patelárního vazu na obou zadních nohou) s nepříliš zářivými vyhlídkami na budoucí drezurní kariéru.

Vzhledem k minimální pravděpodobnosti jeho budoucí uchovnitelnosti a jeho poměrně agresivní povaze ve vztahu k ostatním koním byl vykastrován. Ovšem nadále je skálopevně přesvědčen, že je hřebec.

S Filipem pozvolna začali s drezurní přípravou  (s ohledem na Bonbonův zdravotní stav) a v současnosti Bon Voyage ovládá cviky požadované na soutěžní úroveň Grand Prix (piaffe, pasáž, přeskoky každý cvalový skok, piruety…) a jako bonus i klasické drezurní cviky Vysoké španělské školy ve Vídni (levády, pesády, práci v pilárech). Navíc se naučil i několik cirkusových triků jako španělský krok a poklonu, umí také pracovat s garochou a povozil nás i v dámském sedle.

Bon Voyage je také obstojným skokanem (ač parkur nikdy netrénoval), a ani 130cm skoky mu nečiní problém.

Bon Voyage příliš často nezávodil (průměrně 2 krát ročně), ale účastnil se úrovně ST a T. Bohužel se na jaře 2010 projevily následky operace vazů a začal lehce kulhat, což znamenalo konec závodní drezurní kariéry. Přesto se i nadále byl schopen účastnit občasných vystoupení.

Bon Voyage je pro nás nekonečným zdrojem inspirace a radosti. Jeho komplikovaná, tvrdohlavá, dominantní a švejkovská povaha nás naučila mnohé o koňské duši. Je to kůň velice inteligentní, nezdolně přesvědčený o své dokonalosti a vyžadující obdiv.  Lidi považuje za tvory nedosahující jeho úrovně, a proto nám soustavně dává najevo, jak velká je to pro nás čest, že nám vůbec věnuje svou pozornost.  Ovšem za něco dobrého je ochoten i ke kompromisům. Není lehké si k němu najít cestu, ale výsledek pak rozhodně stojí za námahu.

V současné době si Bon Voyage užívá zaslouženého důchodu.