Jezdit přes hřbet – trénink oka (video)

autor: | Kvě 12, 2022 | O koních a lidech | 0 komentářů

Jak poznat, že kůň pracuje korektně přes hřbet? Jak rozlišit falešnou a skutečnou kulatost? Kam se dívat a jaký pocit hledat? Na tyhle otázky se pokusím odpovědět v následujícím videu.

Upozorňuji, že se necítím být odborníkem, který by na toto téma měl přednášet, ani mé ježdění neodpovídá úrovni, kterou bych si představovala. Přesto cítím a hlavně kolem sebe vidím, že osvěta v tomto směru je nesmírně potřeba. Budu ráda, když mě v mé iniciativě podpoříte.

Kam dál?

Možná jste právě zjistili, že váš kůň nechodí tak, jak by měl. Co s tím? Na dálku je každá rada drahá, ale tady alespoň pár doporučení.

Přidejte se k nám na Patreonu. Pravidelně tam sdílím tipy a lekce, ve kterých je korektní práce koně přes hřbet alfa a omega. Více informací o Patreonu naleznete ještě ZDE.

Pokud si přejete, abych nestranným okem ohodnotila, zda svého koně jezdíte korektně přes hřbet či nikoliv, chápejte prosím, že to nemohu dělat ve svém volném čase, protože ten bohužel neexistuje. 🙂 Možností je více. Můžete využít individuálního on-line jezdeckého koučinku, kde se budu věnovat pouze vám, případně mi videa poslat v rámci platformy Patreon, kde je okomentuji a nasdílím pouze pro komunitu Patreonu. Pokud jste odvážní, můžete mi je poslat a dát k dispozici k veřejnému okomentování a sdílení na Youtube. Nebojte se, nebudu se vás snažit strhat a zdrtit, cílem je, aby se i ostatní jezdci naučili, co vidět a z vašich případných chyb se poučili. 🙂

Téma práce hřbetem je stěžejní i na Nechsenest soustředění. Následující se bude konat 28. 5. 2022 v Brně. Místa pro diváky jsou ještě volná.

Mohu vám také slíbit, že v rámci připravujeme s tématem biomechaniky koně zajímavé kurzy na naší nové platformě Equikurzy.cz. Sledujte ji, ať vám nic neunikne.

Ráda také podpořím vaše aktivity, které povedou k osvětě jezdců. 🙂

K.

 

Nejnovější články

Představ si, že jsi kůň

Představ si, že jsi kůň

Představ si, že jsi kůň. Zrozen k volnosti, ke svobodě pohybu a rozhodování, zrozen ke zvídavosti, odpovědnosti za své volby, byť s rizikem zaplacení ceny nejvyšší. Miliony lety evoluce naprogramován k extrémní vnímavosti k nebezpečí, k co nejrychlejšímu úniku před...

Gallardův deník díl 30.

Gallardův deník díl 30.

Kde se vzal, tu se vzal, 26. 3. 2022 k nám přibyl 3letý starokladrubský valášek (z úžasného chovu JS Maneo) Sacramoso Fantastica IV-38, tedy náš Fanda. Z bezpečnostních důvodů jsme koně zase rozdělili, hřebec s poníkem zůstali v jednom výběhu a ke Gallardovi jsme...

Gallardův deník č. 29

Gallardův deník č. 29

Dívám-li se zpátky na naši společnou historii s Gallardem, převládá ve mně pocit, že jsem vždy jezdila méně, než jsem vlastně chtěla. Jako by nás stále něco brzdilo. Moje mateřské dovolené nás výrazně zpomalily téměř na 5 let, potom to byly různě (ne)sjízdné jízdárny,...