Sacramoso Fantastica IV-38
29 Dub, 2022 |

Narozen 15. 4. 2019

Plemeno: starokladrubský kůň

Otec: Sacramoso Majoria IV

Matka: Fantastica – 57

Pokud se vám nechce číst, více o Fanouškovi si můžete poslechnou v podcastu:

Fanoušek pochází z úžasného chovu starokladrubských koní JS Maneo, pro které mám tu čest pracovat a s kterými dlouhodobě spolupracujeme.

Jeden z prvních kladubáčků, který si naprosto získal mé srdce a rozhodl o mé slabosti o pro toto plemeno byl Fandův otec, Sacramoso Majorita IV. Jeho nesmírně vlídné, moudré a po lusitánsku ustarané oči mi okamžitě uhranuly.

Poprvé jsme se s Fanouškem viděli v dubnu 2020, kdy měl čerstvě jeden rok a jeho hlava byla tak neskutečně obrovská, zvlášť v poměru k jeho tenoučkému krčku a dlouhatánánským nohám, že ho prostě nešlo přehlédnout. No uznejte:

Na pár měsíců se mi pak ztratil z očí a podruhé jsme se setkali v listopadu 2021. Byla z toho absolutní láska na druhý pohled. Přesvědčte se sami:

Tři týdny před jeho třetími naroteninami se mi splnil velký sen a Fanoušek se přestěhoval za mnou a za Gallardem. Okamžitě se spolu spřítelili a jsou nerozlučná dvojka. Fanda je milý, mazlivý, zvídavý, odvážný a hodný kůň s běžnými pubertálními výkyvy. Pomaličku začínáme s drezurním výcvikem a s přípravou na obsedání.

Velice děkuji Garbiele Ošťádalové a JS Maneo za zapůjčení Fanouška. Strašně moc se těším na naše další společné roky. 🙂

Fandův výcvik můžete detailně sledovat v kurzu Nech se nést světem koní na Equikurzech, kde se v pravidelných videích dozvíte vše o naší výcvikové strategii, postupech, úspěších i cenných životních lekcích. 🙂