Soustředíme se v obrazech

autor: | Lis 21, 2012 | Aktuality | 0 komentářů

Následující video vzniklo při listopadovém soustředění v JK Alika v Čelčicích, kam rádi jezdíme již od letošního února. Někteří trénující se účastní od začátku, někteří jezdci/koně byli poprvé.

Video sice nezachycuje dokonalé jezdecké výkony, ani bezchybné cviky, ale můžete v něm vidět skupinu odhodlaných a pokorných lidí, kteří na sobě tvrdě pracují.  

Možná jsem příliš kritická, ale ještě na začátku roku byla většina z nich chronickými tahači, okopávači a dloubači špornami. To už je ale dávno pryč a máme z toho obrovskou radost! Tito lidé přestali bojovat se svými koňmi, ale bojují sami se sebou, se svými zlozvyky a netrpělivostí. Přestali se prát, začali spolupracovat a  nevzdávají se, když se někdy nedaří.

Všichni dělají chyby a mají před sebou ještě dlouhou cestu, ale když se ohlédneme o pár měsíců zpátky, povšimneme si, jak moc se jezdecky posunuli, a to je pro ně i pro nás největší odměnou. 

Barča s Carlem si také poprvé vyzkoušeli, jaké to je, odhodit  uzdečku.

Omlouvám se Františkovi, za krátký záběr, ale zrovna jsme nakládali Cascadu, které se na soustředění tak líbilo, že se jí ani nechtělo nastoupit do přívěsu. 

Pusťte si k tomu zvuk, dalo mi to práci najít vhodnou hudbu 🙂

Tak se těšíme příště!

Nejnovější články

Představ si, že jsi kůň

Představ si, že jsi kůň

Představ si, že jsi kůň. Zrozen k volnosti, ke svobodě pohybu a rozhodování, zrozen ke zvídavosti, odpovědnosti za své volby, byť s rizikem zaplacení ceny nejvyšší. Miliony lety evoluce naprogramován k extrémní vnímavosti k nebezpečí, k co nejrychlejšímu úniku před...

Gallardův deník díl 30.

Gallardův deník díl 30.

Kde se vzal, tu se vzal, 26. 3. 2022 k nám přibyl 3letý starokladrubský valášek (z úžasného chovu JS Maneo) Sacramoso Fantastica IV-38, tedy náš Fanda. Z bezpečnostních důvodů jsme koně zase rozdělili, hřebec s poníkem zůstali v jednom výběhu a ke Gallardovi jsme...

Gallardův deník č. 29

Gallardův deník č. 29

Dívám-li se zpátky na naši společnou historii s Gallardem, převládá ve mně pocit, že jsem vždy jezdila méně, než jsem vlastně chtěla. Jako by nás stále něco brzdilo. Moje mateřské dovolené nás výrazně zpomalily téměř na 5 let, potom to byly různě (ne)sjízdné jízdárny,...