Soustředíme se v obrazech
21 Lis, 2012 |

Následující video vzniklo při listopadovém soustředění v JK Alika v Čelčicích, kam rádi jezdíme již od letošního února. Někteří trénující se účastní od začátku, někteří jezdci/koně byli poprvé.

Video sice nezachycuje dokonalé jezdecké výkony, ani bezchybné cviky, ale můžete v něm vidět skupinu odhodlaných a pokorných lidí, kteří na sobě tvrdě pracují.  

Možná jsem příliš kritická, ale ještě na začátku roku byla většina z nich chronickými tahači, okopávači a dloubači špornami. To už je ale dávno pryč a máme z toho obrovskou radost! Tito lidé přestali bojovat se svými koňmi, ale bojují sami se sebou, se svými zlozvyky a netrpělivostí. Přestali se prát, začali spolupracovat a  nevzdávají se, když se někdy nedaří.

Všichni dělají chyby a mají před sebou ještě dlouhou cestu, ale když se ohlédneme o pár měsíců zpátky, povšimneme si, jak moc se jezdecky posunuli, a to je pro ně i pro nás největší odměnou. 

Barča s Carlem si také poprvé vyzkoušeli, jaké to je, odhodit  uzdečku.

Omlouvám se Františkovi, za krátký záběr, ale zrovna jsme nakládali Cascadu, které se na soustředění tak líbilo, že se jí ani nechtělo nastoupit do přívěsu. 

Pusťte si k tomu zvuk, dalo mi to práci najít vhodnou hudbu 🙂

Tak se těšíme příště!