Violina
29 Úno, 2020 |

Německý jezdecký pony
nar. 8. 6. 1995 – 2019
Otec: Vento B
Matka: Vilka

Violka byla introvert který neměl příliš v lásce muže. První týdny stála hlavou v rohu boxu, byla velice neklidná, nervózní až hysterická. Neustále se všeho lekala. Postupem času se ale velmi zlepšila, ačkoliv v nitru stále zůstala “rezavou kobylou.” Časem už se však sama hlásila o dobrůtku i o pomazlení. Měla ráda především drbáni za ušima.

Byla postrachem veterinářů (dát jí intravenózní injekci nebo odebrat krev byl nadlidský úkol i pro poměrně početný tým), ale neublíží, tedy alespoň ne záměrně.
Mezi její oblíbené činnosti patřilo válení se.

Violka byla citlivá kobylka, která ráda skákala a byla obratná i v terénu. Dokázala se otočit na pětníku, díky čemuž se prosazovala při rozeskakování. Potřebovala ale od jezdce určitou dávku jistoty, protože sama moc sebevědomí neměla. Nerada se podsazuovala, spíš by se jen tak poflakovala, ale pokud se jezdci podařilo ji přesvědčit, ukazovala velmi pěkné chody.
Byla velice hodná k dětem. I čtyřleté dítě ji dokázalo naklusat a dělat přechody pouze sedem.

Na jaře 2017 si Violku u nás našla její původní majitelka z Rakouska, opět se do ní zamilovala a po zralé úvaze jsme jí dovolili převést ji na důchod zpět do Rakouska, kde Violka dožila v krásném prostředí s dobrou péčí.